2. místo v soutěži o Evropské ceny eTwinning 2013

Mezinárodní projekt BELL, kterého se v minulých dvou letech účastnili studenti 4.A a 4.L, dosáhl vynikajícího úspěchu, když získal 2. místo v evropské soutěži eTwinning. Mezinárodní porota vybírala z 300 projektů z celé Evropy, které postoupily z národních kol.

Projektu se účastnilo 6 partnerských škol ze Španělska, Islandu, Německa, Rakouska, Lucemburska a České republiky.  Jeho hlavním tématem byl fair trade (česky spravedlivé obchodování, což je hnutí, které usiluje o pomoc producentům zemí třetího světa a prosazuje platbu spravedlivých cen za výrobky jako je káva, čaj, kakao, ovoce nebo víno). Na úvod jednotliví partneři vytvořili a vyhodnotili společný dotazník  na téma Co víš o Fair Trade. Potom v mezinárodních týmech studenti spolupracovali online, provedli výzkum FT výrobků prodávaných v místních obchodech, porovnali s výsledky ostatních zemí a zpracovali výstup formou videa.

Ve druhém roce projektu studenti založili cvičné firmy (naše škola vytvořila eshop nazvaný OA Trade) a obchodovali mezi sebou;  také se věnovali etickým aspektům podnikání nebo penězům a jejich hodnotě. Na Webnode vytvořili stránky svého e-shopu, kam umístili veškerou obchodní korespondenci a FT výrobky, se kterými obchodovali. Závěrečnou událostí dvouleté spolupráce byla módní přehlídka v Historickém muzeu města Lucemburk, která měla propagovat myšlenku Fair Trade mezi veřejností města. Posledním krokem bylo vytvoření společných otázek pro evaluační dotazník, ve kterém účastníci zhodnotili hlavní přínosy projektu. V průběhu dvou let vycházel měsíční projektový zpravodaj, který informoval o dění v jednotlivých zemích. Díky grantu programu Comenius mohli studenti vycestovat i na 4 týdenní projektová setkání v Alicante, Bolungarvíku, Hamburku a Lucemburku.

Blahopřejeme všem zúčastněným k mimořádnému úspěchu. Cena za 2. místo v soutěži bude předána v březnu v portugalském Lisabonu.

Tým pedagogů: Mgr. Alena Jandlová, Mgr. Helena Průšová, Ing. Iva Kučerová

Czech team

Odkazy na novinové články:


www.kraj-jihocesky.cz www.auritus.cz www.unium.cz www.tabor.cz www.csicr.cz www.naerasmusplus.cz
www.msmt.cz www.nuov.cz www.infoabsolvent.cz www.primat.cz www.novamaturita.cz  
www.vejska.cz www.mladiinfo.cz